Sálový fotbal v okrese se blíží mílovými kroky

Sáloví fotbalisté v okrese již netrpělivě vyhlížejí start nové sezony, která se rozběhne již tento víkend. Nevlídné zimní počasí tak vymění za vyhřáté haly, tradičně se bude hrát v českobudějovické hale Na Sádkách, v tělocvičnách základních škol v Lišově a na Hluboké a v Hrdějovicích.

Českobudějovický okres se může pyšnit suverénně největší členskou základnou v celé republice, na startu bude 24 týmů rozdělených do tří soutěží, hrát se bude i okresní pohár.

Rok a půl trvající pandemie COVID zasáhla i do startu již 27. ročníku, který musel být v loňském roce zrušen, nicméně na počtu účastníků to na rozdíl od jiných sportovních uskupení nemělo zásadní vliv.

Do soutěží se nepříhlásili B-Cross team (odhlásil se již v loňském zrušeném ročníku), Černý Bez a rezerva Next, novým týmem je Háječek Prachatice, junioři Netáhel (ti se přihlásili již do loňského zrušeného ročníku) a Partizan Colas. Název týmů změnil  Zmijozel (bývalé Profi FP) a Polycarbon (původně Dachbest).

Okresní prvenství obhajuje v lize i poháru celek PCO Rudolfov.

Naplánovány jsou tradičně mládežnické turnaje vypsané pro kategorie starších žáků a dorostu, v případě zájmu proběhne opět i tradiční turnaj žen. Poděkování patří touto cestou všem účastníkům soutěží dospělých, kteří částí svého startovného dobrovolně pokryli rozpočet pro uspořádání těchto turnajů a není jím tímto vstřícným krokem lhostejná budoucnost tohoto sportu.

Součástí vyhodnocení bude i tradiční sestavení All-stars týmu všech soutěží, na kterých budou mít největší podíl rozhodčí jednotlivých utkání.

Lze už jen doufat, že bude odehrán kompletní ročník a tradiční setkání nebudou po roční odmlce nijak ovlivněna. V úvodním programu je na pořadu 1. okresní liga v Lišově(neděle 21.11., 8:00) a 2. okresní liga na Hluboké (sobota 20.11., 8:00).